HAKKIMIZDA

1993 yılında kurulan Detay Laboratuvar Cihazları 1996 yılında sadece Adana ve Mersin bölgesinde sınırlı bir pazara sahip küçük bir işletme olarak faaliyetlerine başlamıştır.

1997 yılında Boehringer Mannheim’ı Roche Diagnostik Türkiye’nin satın alması ile Boehringer Mannheim bayisi olan Detay Laboratuvar Cihazları Adana’da 2 Roche Diagnostik Türkiye bayisinden biri olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Detay Laboratuvar Cihazları ilk olarak özel hastane ve sağlık kurumlarına verdiği hizmet ile Çukurova bölgesinde tanınmış ve Roche Diagnostik Türkiye’nin Çukurova Bölge bayiliğini alarak Devlet Kurumlarına da hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında Adana’daki diğer Roche Diagnostik Türkiye bayisinin de Detay Laboratuvar Cihazları’a bağlanması ile bu tarihten sonra Detay Laboratuvar Cihazları Roche Diagnostik Türkiye Ana Bayisi olarak faaliyetini sürdürmüştür.

2003 yılına gelindiğinde çalışan sayısı 20’ye çıkmıştır. Bu tarihte Konya’daki Roche bayisi de Detay Laboratuvar Cihazları’ na bağlanmış ve malzeme siparişlerini Detay Laboratuvar Cihazları üzerinden geçmeye başlamıştır.

2006 yılına gelindiğinde çalışan sayısı 50’ye ulaşmıştır. Bu tarihte Konya’daki Roche bayiliği feshedilmiş ve Konya bölgesi faaliyetleri Detay Laboratuvar Cihazları Pazarlama departmanının bölgelerinden biri olarak yürütülmeye başlamıştır. Devam eden süreçte; Ankara Bayisine bağlı olan Aksaray, Niğde ve Nevşehir bölgeleri de Detay Laboratuvar Cihazları Bayilik sınırlarına eklenmiştir. Bu illerin bayilik sınırlarına dâhil olması ile beraber, aynı şekilde Pazar payı da hızla artarak %70 seviyesine çıkmıştır.

Bayilik ağını geliştiren Detay çeşitli şehirlerdeki yerel firmalara alt bayilikler vermektedir.

Detay Laboratuvar Cihazları ’nın kazandığı ihalelerdeki üstün hizmeti ve kurum (devlet) faydasını gözeten hizmet anlayışı sayesinde, kısa zamanda bölgenin en güçlü ihale firması haline gelinmiştir.

2015 yılına gelindiğinde çalışan sayısı 218’e ulaşan Detay Laboratuvar Cihazları şu anda Adana, Ankara, Konya, Karaman, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri, Mersin, Antakya ve Osmaniye şehirlerindeki en büyük devlet hastaneleri ve Üniversitelere hizmet vermektedir.

2019 yılına gelindiğinde ise; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün İstanbul Laboratuvarları Projesi olan 4 ana merkezli İSLAB Projesinde yer alan Detay Laboratuvar Cihazları San. Tic. ve A.Ş., Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi merkezli İSLAB-3 bölümünü Kasım 2020 – Şubat 2024 tarihleri arasında başarıyla yürütmüştür.”

“Güçlü organizasyon yapısı ve uzman kadrosu ile Devlet Hastaneleri, Üniversiteler ve Özel kurumlar olmak üzere 116 kuruma 7/24 hizmet ulaştırarak bölgede hizmet firması olduğunun altını çizmektedir. Hizmet verdiği kurumlara getirdiği yüksek kalite standartları, verimliliği arttırmaya yönelik inovasyonları ile yeni uygulamalar geliştirmekte ve maliyet avantajı ile öne geçmektedir.”

Kendi bölgesindeki %70 seviyesindeki Pazar payı ve büyük bölge hastanelerinin tümüne hizmet vermesi sebebi ile Türkiye’deki en yüksek iş bitirme belgelerinden birine sahiptir.

Detay Laboratuvar Cihazları, kendi bölgesi haricinde ana bayisi olduğu Roche Diagnostik Türkiye in talebi ile Doğu Anadolu, Karadeniz ve Batı Akdeniz Bölgelerinde de hizmet alım ihalelerine dâhil olup bu bölgelerdeki kurumlarda da hizmet vermiştir. Organizasyon ve lojistik kabiliyeti tüm Türkiye çapında hizmet üretmesini sağlamaktadır.